XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí w Warszawie

Organizatorem „JoséSong” jest XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí, a jego pomysłodawcami doświadczeni pedagodzy – lingwiści: Ewa Afteni - Zdrzalik - nauczycielka języka francuskiego, Karolina Rudzik - nauczycielka języka niemieckiego, Sandra Zaleska oraz David Vargas - nauczyciele języka hiszpańskiego. Oprócz naszej miłości do języków obcych, łączy nas pasja do muzyki.

Organizatorzy

Karolina Rudzik

Jestem nauczycielką języka niemieckiego i absolwentką germanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Uczęszczałam również do klasy dwujęzycznej w XLIX LO z OD im. J. W. von Goethe. Jestem współorganizatorką Konkursu JoséSong, pomysłodawczynią Konkursu GRAMMATIKMEISTER dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalych z całego Mazowsza oraz organizatorką wielu projektów językowych i wokalnych. Od zawsze łączę muzykę z nauką języka obcego.

Joanna Kura

Jestem absolwentką Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie. Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie nauk politycznych. Udzial w przygotowaniu Festiwalu JoseSong to dla mnie nowe wyzwanie. Muzyka obok podróży, filmu znajduje sie na liscie moich zainteresowań, dlatego z ochotą podjęłam sie tego zadania. Zapraszam do udzialu w konkursie.

Anna Szewczyk

Jestem nauczycielką i tłumaczką języka angielskiego. Ukończyłam filologię angielską na SWPS, a także jestem absolwentką klasy dwujęzycznej IV Liceum Ogólnokształcącego z OD im. T. Chałubińskiego w Radomiu. Moją pasją są podróże, języki obce i muzyka. Lubię też podejmować nowe wyzwania i uczyć się przeróżnych rzeczy.

Monika Olizarowicz-Strygner

Jestem nauczycielką języka angielskiego, absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyłam również studia podyplomowe Business English w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jestem egzaminatorką do egzaminów Cambridge ESOL i współautorką publikacji do nauki języka angielskiego. W konkursie JoseSong zaczynałam jako jurorka, teraz pomagam w jego organizacji. Widzę, jak z ogromnymi sukcesami, młodzi ludzie łączą pasję do języków obcych z muzyką. I to jest właśnie to, co lubię!

David Vargas

Jestem absolwentem studiów inżynierskich na ITESM w Meksyku oraz magisterskich na Universidad Complutense w Madrycie. Od 2002 r. mieszkam w Polsce, a w XXII LO z OD im. José Martí uczę od 2004. Uwielbiam uczyć i uczyć się języków obcych. Uważam, że zawód nauczyciela to najlepszy zawód na świecie, dlatego robię to co robię i jestem też autorem podręczników do nauki języka hiszpańskiego. Muzyka jest moją drugą wielką pasją i jest nieodłączną częścią mojego życia. Za czasów studiów zacząłem grać na perkusji i aktualnie gram w zespole rockowym. W José Martí prowadzę już od paru lat zespół muzyczny o nazwie JoséGlee. Konkurs JoséSong jest najlepszym połączeniem moich dwóch wielkich pasji. Zapraszam wszystkich licealistów zainteresowanych muzyką do wzięcia udziału!