Jury

JoséSong 2022

Vi EDYCJA

Jury muzyczne

Poznaj bliżej ekspertów dzięki którym JoséSong nie jest kolejnym konkursem dla nastolatków, a prawdziwym muzycznym wyzwaniem.

FELIVERS

Zespół muzyczny (w składzie: Miłosz Fergiński, Konrad Jażdżyk, Piotr Cody Dąbrowski, Wojciech Fortuna) rozpoznawalny szczególnie z artystycznej energii i niezapomnianych koncertów, które przyciągają każde pokolenie. Działa na polskiej scenie muzycznej od 2015. Przez ten czas zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce oraz pojawiali się w programach telewizyjnych takich jak: „Pytanie Na Śniadanie”, „Jaka To Melodia”, „Miss Polski Nastolatek”. W 2018 wystąpili na wakacyjnej trasie Dawida Kwiatkowskiego. W 2019 roku wydali debiutancką płytę oraz zadebiutowali w filmie kinowym „JestemM Misfit” jako ówcześni artyści Young Stars. W 2021 zdobyli platynową płytę za udział w singlu rapera White’a 2115.

WOLSKA

WOLSKA to młoda i wybitnie utalentowana wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Wyróżnia ją niespotykana wrażliwość i sztuka obserwacji, dzięki której potrafi nadać wyjątkowe znaczenie zwykłym codziennym sprawom i wydarzeniom. To, co przez większość ludzi jest pomijane, dla WOLSKIEJ stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Przedstawicielka Pokolenia Z zachwyca utworami, które charakteryzuje melodyjna prostota i uniwersalny przekaz. Od najmłodszych lat WOLSKA zdradzała talenty artystyczne. W wieku 3 lat zaczęła uczęszczać na pierwsze zajęcia teatralno-muzyczne. Od 7. roku życia gra na skrzypcach. Swoją pierwszą kompozycję napisała w wieku 8 lat. Dziś ma lat 20 i ponad 200 napisanych utworów, które czekają na swoją kolej, by ujrzeć światło dzienne. Autorka tekstów w języku polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Szkoliła się także w zakresie śpiewu klasycznego i przez wiele lat związana była z chórem młodzieżowym, gdzie śpiewała jako solistka zarówno w repertuarze klasycznym, jak i rozrywkowym. Na swoim koncie ma także występy na międzynarodowych konkursach w całej Europie, gdzie z zespołem zdobywała wiele cennych nagród. Obecnie WOLSKA przygotowuje swój debiutancki, solowy album, nad którym pracuje z uznanymi młodymi producentami, takimi jak Mikołaj Trybulec, Monika Wydrzyńska, Piotr Lewandowski czy duet Plastic.

ALEKSANDRA ORŁOWSKA

Absolwentka Wydziału Wokalnego warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, a następnie studia operowego Queen Elisabeth Music Chapel przy Opera La Monnaie w Brukseli. Debiutowała w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej rolą Tebalda w Don Carlosie G. Verdiego (reż. W.Decker) oraz Kate w Madame Butterfly G. Pucciniego (reż. M. Treliński). Kolejne lata związane z Operą Narodową owocują udziałem w spektaklach takich jak Manon LescautG. Pucciniego (reż M. Treliński) czy Lohengrin R. Wagnera (reż. A. MacDonald).  W koprodukcji Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz jej macierzystej uczelni, wykonywała partię Musetty w Cyganerii Puccinniego (wersja koncertowa), Heleny w Śnie Nocy Letniej B. Brittena (reż. B. Redo-Dobber) oraz Tatiany w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego (reż. R. Cieśla). Wraz z Calouste Gulbenkian Foundation miała okazję śpiewać rolę Susanny w Weselu Figara W. A. Mozarta (Lizbona, 2013), a współpraca z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, zainicjowana w 2016 roku, zaowocowała rolą Sylvy Varescu w Księżniczce Czardasza (reż. G. Chrapkiewicz).  Wśród szczególnych projektów artystki można wyliczyć solowy występ podczas Gali Sylwestrowej 2013 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, uczestnictwo w jubileuszowym festiwalu z okazji 75. rocznicy założenia The Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli, koncerty z Verein Opera w Zurychu, z orkiestrą Simfonia Juventus, prawykonanie Symfonii Światła Stanisława Fiałkowskiego z Filharmonikami Rzeszowskimi, nagranie opery Zamek na Czorsztynie K. Kurpińskiego dla wydawnictwa muzycznego DUX oraz prawykonanie utworu Tak jest i tak ma być Hadriana Tabęckiego podczas koncertu Anioły Grudnia dla Telewizji Polskiej.

MARYLA GRALCZYK

Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim. Pedagog śpiewu solowego w szkołach muzycznych, sopranistka z bogatym dorobkiem koncertowym (muzyka barokowa, oratoryjno-kantatowa, operowa, operetkowa, pieśniarska i musicalowa), laureatka konkursu wokalnego im. Jana Kiepury, twórczyni i instruktor Akademii Musicalowej Egurrola Dance Studio. Współpracuje z Bielańskim Ośrodkiem Kultury.

STANISŁAW DEMBSKI

Reżyser teatralny, pedagog teatralny, aktor dramatu. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Grał w Teatrze STU i Teatrze KTO w Krakowie oraz Teatrze C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach aktorskich we Francji, Niemczech, Anglii, Austrii oraz w międzynarodowych festiwalach w Kerali 2020 (Indie), Strasburgu, Bonn, Kolonii, Sztokholmie, Bordeaux, Brukseli, Wiedniu, Sewilli, Lille, Archangielsku. Obecnie reżyseruje i współtworzy Teatr Pijana Sypialnia w Warszawie, gdzie zrealizował plenerowe widowiska muzyczne grane na terenie całego kraju w ramach cyklu „Teatr na leżakach”: Osmędeusze, Wyjowisko, Wodewil Warszawski, Klapsy, Łojdyrydy, Poper. Współpracjuje z Zarządem Głównym Towarzystwa Kultury Teatralnej, gdzie prowadzi warsztaty dla instruktorów teatralnych oraz nauczycieli. Jego grupy teatralne zdobywały główne trofea na ogólnopolskich festiwalach: START ´88 w Poznaniu, Biesiada Teatralna w Horyńcu, Festiwal Młodzieży Akademickiej FAMA, Barbórkowe Spotkania Teatralne, Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, Festiwal Teatrów Studenckich – Collegium Nobilium w Warszawie, Festiwal Teatrów Alternatywnych w Ostrowie Wielkopolskim, Zamojskie Lato Teatralne (Buława Hetmańska 2016), Przegląd Małych Form-Letnia Scena 2018 w Łodzi.

JACEK MAŚLANKA YAZIK

Wokalista, nauczyciel śpiewu, właściciel szkoły wokalnej Voice Impact Studio, kierownik muzyczny chóru Voice Impact, youtuber. Już jako nastolatek otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Rybnika za wybitne osiągnięcia w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Wziął udział w programie The Voice of Poland w drużynie Barona i Tomsona, która zaowocowała roczną trasą koncertową w Chinach. Studiował wokalistykę rozrywkową w Leeds College of Music oraz kształcił się w zakresie terapii głosu, dzięki czemu posiada wiedzę w zakresie budowy i funkcjonowania narządu mowy, wykorzystywaną podczas lekcji emisji głosu oraz zajęć wokalnych. Certyfikat nauczyciela śpiewu uzyskał w Europejskim Centrum Sztuki Wokalnej, zajmującym się techniką MIX. Od ponad dekady daje koncerty jako solista, frontman bandów, dyrygent, a także wokalista sesyjny. Jego kanał w serwisie YouTube (YazikReacts), gdzie w języku angielskim ocenia występy wokalne osób z całego świata, w ciągu kilku lat zgromadził już ponad 240 tysięcy subskrybentów. Nie skupia się jednak tylko na nauczaniu. Do tej pory wydał 2 autorskie single: „Oxytocin” oraz „Live Your Life”

MAGDALENA WIECZOREK

Trener emisji głosu Voice and More, absolwentka wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej II st. Im. F. Chopina w Warszawie, mgr psychologii SWPS. Pracowała m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie, Bielańskim Ośrodku Kultury na Bielanach, Służewskim Domu Kultury w warszawie. Wokalistka, autorka tekstów i muzyki w zespołach m.in. Le Blue, Odo Irawo, aktualnie Same Suki. Laureatka konkursów muzycznych „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Mufka”. Wraz z zespołem Same Suki zdobyła nagrody na festiwalach: „Nowa Tradycja” (Nagroda specjalna, Polskie Radio – Warszawa 2012), „Złota Fujara – Dragon Folk Fest” (I miejsce, Poznań 2013), „Mikołajki Folkowe” (II miejsce w konkursie scena otwarta oraz nagroda publiczności, Lublin 2013), Transvocale (najciekawszy polski zespół 2014, Frankfurt). Występuje także z baletem dworskim „Cracovia Danza” w spektaklu „Wesele w Ojcowie”.

ALEKSANDER PAŁAC

Muzyk, kompozytor, redaktor muzyczny w Telewizji Polskiej, od wielu lat autor relacji z międzynarodowych festiwali dla dzieci i młodzieży w kraju i za granicą, twórca kilkuset programów muzycznych promujących m.in. młode talenty. Członek Zrzeszenia Autorów ZAiKS oraz Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali FIDOF. Kawaler Orderu Uśmiechu.

GABRIELA KURZAC

Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec, uczennica ZPSM im. Fryderyka Chopina na wydziale Wokalistyki Estradowej. Laureatka wielu festiwali i konkursów wokalnych, w tym laureatka Grand Prix JoséSong. Brała udział w programach telewizyjnych „The Voice Kids” oraz w finale „Szansy na sukces”. Grała rolę Wendy w musicalu „Piotruś Pan” w Warszawski Teatrze Buffo

MACIEJ STOLARCZYK

Absolwent XXII LO im. José Marti, absolwent Politechniki Warszawskiej, miłośnik motocykli oraz klasycznego rocka otwarty na inne brzmienia. Gitarzysta zespołu Black Dog – finalisty polskiego etapu międzynarodowego konkursu „Hard Rock Rising”, laureata Nidzickiego „Zmrock-u”. Kapela do tej pory dzieliła scenę z wieloma wykonawcami, m. in. Oddziałem Zamkniętym, T-Love, Proletaryatem Hetmanem czy zespołem Azyl P.

MIKOŁAJ SZYMCZYK

Absolwent naszego liceum, czyli XXII LO im. Jose Marti, student Politechniki Warszawskiej. Pochodzi z rodziny muzyków i uczył się śpiewu kilka lat. Ma na koncie udział w wielu konkursach piosenki, także w X-Factorze. Śpiew to jego największa pasja!

VI edycja

Jury językowe

Eksperci, którzy wyłapią najdrobniejszy błąd wymowy w różnych językach. Kolejne wyzwanie dla naszych uczestników!

Patrycja Stasiak

Patrycja Stasiak

Włoski

Literaturoznawczyni i dydaktyczka, starszy asystent w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, rzeczoznawczyni MEN podręczników do języka włoskiego. W kręgu jej zainteresowań badawczych i dydaktycznych znajdują się między innymi nauczanie kooperatywne oraz zastosowanie pracy projektowej w dydaktyce języków obcych.

Elena Aksenova

Elena Aksenova

Rosyjski

Reporterka i prezenterka telewizyjna z Moskwy. Zdobywczyni wielu nagród na konkursach recytatorskich. Wieloletni pracownik Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie. Aktualnie właścicielka Pracowni Florystycznej Mistrzyni Elena Aksenova. Żaden błąd językowy nie umknie jej uwadze.

Tatiana Fremond

Tatiana Fremond

Francuski

Założycielka i właścicielka Cafe de la Poste. Pochodzi z Francji w La Rochelle, nad Atlantykiem, ale z Bielanami była związana już od 11 roku życia. Na stałe przyjechała do Polski z mężem w 2005 roku. Mieszka i pracuje na Bielanach.

Monika Ewa Puszczak

Angielski

Magister filologii angielskiej, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat lektor języka angielskiego w szkołach językowych w Warszawie, oraz na uczelniach wyższych takich jak: Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji im. Witolda Orłowicza, Uniwersytet Warszawski oraz Wojskowa Akademia Techniczna. Jako egzaminator ESOL Cambridge na stałe współpracuje z British Council w Warszawie oraz szkołami językowymi będącymi jednocześnie centrami egzaminacyjnymi takimi jak Angloschool oraz Lincoln. Jest współautorką dwóch tomów fiszek do nauki języka angielskiego na poziomie B2 i C1, wydanych przez wydawnictwo Edgard oraz repetytorium przygotowującego do egzaminów zewnętrznych na poziomie B1. Bywalczyni różnych konkursów piosenki w roli mamy pięknie śpiewającej córki.

Peter Tokarski

Peter Tokarski

Niemiecki

Wykładowca akedemicki w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor językowy podręczników do nauki języka niemieckiego, konsultant CKE w Warszawie i OKE we Wrocławiu, trener egzaminatorów egzaminu maturalnego z języka niemieckiego.

Rebeca Lema Martinez

Rebeca Lema Martínez

Hiszpański

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku lingwistyki stosowanej i studiów podyplomowych na kierunku tłumaczenia oraz nauczania języków obcych na Uniwersytecie Vigo. Od października 2013 roku mieszka w Polsce, gdzie pracowała m.in. jako lektorka na Uniwersytecie Warszawskim w ramach programu Rządu Galicji oraz na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Hiszpanii. Od września 2019 roku pracuje jako nauczycielka języka hiszpańskiego i literatury w XXII LO im. José Martí w ramach programu Ministerstwa Edukacji Hiszpanii. Jeśli chodzi o muzykę, jako była członkini zespołu ludowego pieśni i tańca, lubi połączenie między muzyką a nauką języków obcych i chętnie korzysta z piosenek na lekcjach.

Masz talent muzyczny?
Jesteś w szkole ponadpodstawowej?

#NiechCięUsłyszą!

Email

festiwal.josesong@gmail.com