Kilka słów

o nas.

Wielkie plany...

Wielkie marzenia...

Pomysłodawcami JoséSong są doświadczeni pedagodzy – lingwiści:

  • ś.p. Ewa Afteni-Zdrzalik – nauczycielka języka francuskiego,
  • Karolina Rudzik – nauczycielka języka niemieckiego,
  • Sandra Zaleska oraz David Vargas – nauczyciele języka hiszpańskiego.

Skąd to wszystko?

Czym jest JoséSong?

JoséSong to Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Na scenie Bielańskiego Ośrodka Kultury młodzież ma możliwość zabłyśnięcia fenomenalnym francuskim, włoskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim czy hiszpańskim przed rodowitymi jurorami oraz jurorami, którzy na co dzień pracują w branży muzycznej. Bardzo nas cieszy też fakt, że nasze przedsięwzięcie przyciąga coraz więcej młodzieży oraz spełnia ich muzyczne i językowe marzenia. Laureaci konkursu uczestniczą wielu wydarzeniach muzycznych, do których są zapraszani dzięki udziałowi w naszym konkursie, np. Żegnaj Lato na Bielanach, Bielańskie Mikołajki i koncerty w Galerii Młociny. Dzięki wsparciu Bielańskiego Ośrodka Kultury w styczniu 2020 roku najlepsi wykonawcy z ostatnich pięciu lat uczestniczyli w nagraniu płyty JoséSong Superstars.

„SUPERSTARS – Historia pewnej płyty”Zobacz artykuł na temat płyty:

Międzynarowoe uznanie i zainteresowanie...

Tu rodzą się gwiazdy...

Co roku otrzymujemy patronat honorowy od Ambasady Kuby, Niemiec, Hiszpanii czy Instytutu Francuskiego. Otrzymujemy także patronat honorowy od Parlamentu Europejskiego. Pan David Maria Sassoli – przewodniczący Parlamentu Europejskiego – w swoim liście do nas podkreślił, iż „śpiew i muzyka należą do najprzyjemniejszych metod nauki języka obcego, a muzyka stanowi język uniwersalny, łączący ludzi ponad granicami i pomimo różnic kulturowych”. Jego poprzednik – pan Antonio Tajani – stwierdził, iż JoséSong „w kreatywny sposób łączy w sobie miłość do muzyki, ciekawość innych kultur i motywuje uczniów do nauki innych języków.” Ich słowa upewniły nas w przekonaniu, że nasz projekt jest jedyny w swoim rodzaju i chcemy nadal go kontynuować. Od samego początku istnienia naszego konkursu wspierają nas także: Ambasada Szwajcarii, biuro Walonii-Brukseli, Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Wydawnictwo MUZA, Voice and More i Quality Studio. Uczestnicy to m.in. finaliści The Voice of Poland (Karolina Kula, Julia Bogdańska), laureaci innych ogólnopolskich i regionalnych konkursów piosenki (Patrycja Wolska, Gabriela Kurzac, Daria Domitrz, Jakub Lachowski), którzy mogą pochwalić się nie tylko wspaniałym głosem, ale również perfekcyjną dykcją i wymową w języku obcym.

Zobacz kto wspiera JoséSong:

Rocznik za rocznikiem...

Nagroda za nagrodą

Konkurs JoséSong to nie tylko wykonawcy i jury, ale także młodzież związana z XXII LO im. José Martí, która jest zaangażowana, kreatywna, pracowita i oddana konkursowi bez granic. Współtworząc ten konkurs rozwijają się osobiście, podwyższają swoje kompetencje w wielu dziedzinach, sprawdzają się w wielu sytuacjach, poznają nowych ludzi i stają się dojrzałymi współorganizatorami tego przedsięwzięcia. JoséSong to miejsce do którego się wraca, bo fantastyczną atmosferę tworzą otwarci na kulturę i życzliwi ludzie: nauczyciele, uczniowie i absolwenci.

Konkurs JoséSong jako projekt otrzymał w 2018 r. nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, a w 2019 r. został jej laureatem. W 2020 r. otrzymał statuetkę na Bielańskiej Gali Kultury w kategorii: Edukacja Kulturalna.

Gdzie piszczy o JoséSong? Zobacz:

Dlaczego warto?

Opinie o JoséSong

"Entuzjazm, zaangażowanie oraz otwartość kulturowa: to cechy uczestniczek i uczestników konkursu JoséSong, które jednocześnie przekładają się na ideę całej inicjatywy. Poprzez kreowanie powiązań między muzyką a nauką języków obcych, przedsięwzięcie uwrażliwia młodzież na inne punkty widzenia, dialog oraz wielokulturowość, będące podstawą europejskich wartości."
dr Patrycja Stasiak
Juror językowy
5/5
"JoséSong to festiwal pełny cudownej muzyki i dzwięków. Wspomnienia emocji, niesamowitych ludzi, sceny towarzyszą mi do dziś."
Karolina Zarzecka-Kula
Laureatka
5/5
"Słuchając występów uczestników JoseSong czuję się, jakbym był na koncercie. To niesamowita okazja dla młodych artystów, aby rozpocząć swoją przygodę na wielkiej scenie. Poziom konkursu jest naprawdę wysoki, a mimo to wszystko odbywa się w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze."
Jacek Maślanka
Juror muzyczny
5/5
"Konkurs JoseSong był dla mnie możliwością pokazania swej miłości do języków obcych, dzięki JoseSong zaśpiewałam na wielu koncertach!"
Kamila Sułkowska
Laureatka
5/5
"JoséSong było pierwszym konkursem w jakim brałam udział. Świetna przygoda. Pamiętam, że dzięki przyjaznej atmosferze panującej na miejscu zapomniałam o stresie. Pojawienie się w JoséSong i poznanie pani Karoliny Rudzik dało mi również wiele innych możliwości do występów, dzięki którym mogłam się dalej rozwijać."
Aleksandra Bieniek
Laureatka
5/5
"JoseSong to wspaniały konkurs, który wspiera rozwój młodych talentów i daje możliwość stopniowego wejścia w showbiznes. Praca za kulisami jest wielkim doświadczeniem na przyszłość. Bardzo polecam!"
Jan Sałek
Współorganizator
5/5
„Konkurs JoséSong jest jak podróż przez Europę muzycznym pociągiem którą każdy powinien odbyć!”
Mateusz Onopiuk
Współorganizator, absolwent XXII LO
5/5

Masz talent muzyczny?
Jesteś w szkole ponadpodstawowej?

#NiechCięUsłyszą!

Email

festiwal.josesong@gmail.com